niedziela, 26 maja 2013

Ciekawostki.

Siemka wszystkim. Niestety w tym tygodniu w skrzynce było pusto. Żeby nie było że nie piszę notatek to dzisiaj chcę wam napisać kilka ciekawostek. Dla osób, które zaczynają zbierać ( ja sam zacząłem niedawno zbierać ). Czyli tak. Bardzo często mi zadajecie pytania typu : Co trzeba wysłać do danej osoby ? Co to jest IRC ? Czy trzeba dodać zdjęcie osoby do której wysyłamy list do koperty? Jak zaadresować kopertę zwrotną ? To dzisiaj wam odpowiem.

IRC - inaczej Międzynarodowy kupon na odpowiedź lub Międzynarodowy kupon zwrotny. Jest to kupon, który wysyłamy do osoby, od której chcemy autograf, która mieszka lub ma agencję za granicą. Dzięki niemu dana osoba nie musi płacić za znaczek. Kosztuje on 4 zł i 50 gr. Można go wysłać do każdego kraju.

Jak zaadresować kopertę zwrotną ? - Jeśli chcemy zaadresować kopertę do siebie trzeba napisać swoje imię i nazwisko i adres w miejscu odbiorcy a w miejsce nadawcy trzeba zostawić puste miejsce. Trzeba także przykleić znaczek w zależności co chcemy dostać. Jeśli zdjęcie z autografem to najtańszy znaczek. 

Co trzeba wysłać do danej osoby ? - Jeśli chcemy dostać od danej osoby autograf, warto wysłać do niej list z treścią, w której piszemy :
* Jak się nazywamy i ile mamy lat.
* Gdzie mieszkamy.
* Co robimy robić. I najlepiej napisać, że jest się kolekcjonerem autografów.
* Co cenimy w danej osobie.
* Trzeba napisać, że chcemy autograf od danej osoby.
* Na koniec trzeba podziękować i pozdrowić.
Do koperty należy także dołączyć kopertę zwrotną zaadresowaną ze znaczkiem.
Jesli chcemy to także można dołączyć zdjęcie danej osoby.

Następnym razem też napiszę kilka ciekawostek.

Ps. W następnym tygodniu spodziewam się baaaaardzoooo dużo autografów :D Kupiłem dość dużo autografów od bardzo doświadczonego kolekcjonera, kóry zdobywa autografy osobiście. Większość jest od reprezentantów Polski w piłkę nożną. Oraz kilka ciekawych autografów z wymiany. Oraz myślę że kilka autografów przyjdzie wysłanych przeze mnie :)

Pozdrawiam :D

4 komentarze:

 1. Dosyć niespotykany blog :)
  Świetnie :)
  Będę tu częściej wpadać. Na pewno będzie więcej autografów!
  Obserwacja za obserwację?
  Zaobserwuj, a też to zrobię :)
  Nie oszukam.
  A może spodoba Ci się i zostaniesz na dłużej?
  http://youaremydefinitionofhappinesss.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń