czwartek, 28 listopada 2013

Porządki przedzimowe.

Skoro zbliża się wielkimi krokami zima to dziś umieszczę autografy związane ze sportami zimowymi. Większość z nich pochodzi z wymian.
Lukáš Bauer (ur. 18 sierpnia 1977 r. w Ostroviu) – czeski biegacz narciarski, trzykrotny medalista olimpijski, wicemistrz świata, srebrny medalista mistrzostw świata juniorów, zdobywca Pucharu Świata i Małej Kryształowej Kuli w klasyfikacji biegów dystansowych.
Carolina Verónica Ruiz Castillo (ur. 14 października 1981 w Osorno, Chile) – hiszpańska narciarka alpejska, uczestniczka Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002, 2006 i 2010.
Urodziła się w Chile, jednak kiedy miała 3 tygodnie, wraz z rodziną przeniosła się do Hiszpanii – w okolice Sierra Nevada. W wieku czterech lat rozpoczęła naukę jazdy na nartach.
 Trzykrotnie wzięła udział w igrzyskach olimpijskich. W 2002 roku w Salt Lake City zajęła 15. miejsce w supergigancie i 21. w slalomie. Cztery lata później w Turynie była 20. w slalomie gigancie, a w 2010 roku w Vancouver zajęła 15. miejsce w zjeździe, 18. w supergigancie i 34. w slalomie gigancie.

Agnieszka Cyl z domu Grzybek (ur. 28 lutego 1984 w Jeleniej Górze) – polska biathlonistka.
W sezonie 2007/2008 zajęła 64 miejsce w Klasyfikacji Generalnej Pucharu Świata, zdobywając 13 punktów w koreańskim P'yongch'ang. Na Mistrzostwach Świata w Ostresund wywalczyła razem z koleżankami siódme miejsce w sztafecie. W 2005 zdobyła srebrny medal mistrzostw europy juniorów w sztafecie. Złota medalistka mistrzostw Polski.
Thomas Grandi (ur. 27 grudni 1972 r.) – były kanadyjski narciarz alpejski. Najlepsze wyniki w Pucharze Świata osiągnął w sezonie 2005/2006 kiedy to zajął 11 miejsce w klasyfikacji generalnej. Rok wcześniej był trzeci w klasyfikacji giganta. Najlepszym wynikiem Grandiego na mistrzostwach świata było 5 miejsce w zjeździe podczas mistrzostw świata w Bornio. Zajął także 9 miejsce w supergigancie na Igrzyskach w Turynie.
Jego żoną jest kanadyjska biegaczka narciarska Sara Renner, z którą ma córkę o imieniu Aria.
Magdalena Gwizdoń (ur. 4 sierpnia 1979 w Cieszynie) – polska biathlonistka, wielokrotna mistrzyni Polski, wielokrotnie stawała na podium zawodów Pucharu Świata, trzykrotna medalistka Mistrzostw Europy, dziesiąta zawodniczka zawodów Grand Prix. Uczestniczka igrzysk olimpijskich w Turynie w 2006 r. Reprezentuje klub KKS Bielsko - Biała. 1 grudnia 2006 jako pierwsza Polka zwyciężyła zawody PŚ.
Najlepsze miejsce w dotychczasowych startach w mistrzostwach świata zajęła w Ostersund. 9 lutego 2008 r była 7. w sprincie, ale w wyniku błędu organizatorów w oznakowaniu trasy (trasę pomyliło również kilka innych zawodniczek) tuż przed metą pomyliła trasę, co kosztowało ją stratę kilkunastu sekund i prawdopodobnie brązowy medal.
Jest dwukrotną medalistką (złoto w sprincie 7,5 km – drużynowo, a także brąz w drużynowym biegu patrolowym na 15 km) zimowych światowych wojskowych igrzysk sportowych w Dolinie Aosty (2010).
Jest żołnierzem Wojska Polskiego w stopniu starszego szeregowego.
Werner Heel (ur. 23 marca 1982 w Merano), włoski narciarz alpejski specjalizujący się w konkurencjach szybkościowych. Jak dotąd startował tylko raz na igrzyskach olimpijskich, było to w Vancouver gdzie zajął 4 miejsce w supergigancie i 12 w zjeździe. W mistrzostwach świata startował czterokrotnie w Are, Val d'Isere, Ga-Pa i Schladming. Najlepsze wyniki w pucharze świata osiągnął w sezonie 2008/2009 kiedy to zajął 16 miejsce w klasyfikacji generalnej, a w klasyfikacji supergigant uplasował się na 2 miejscu.
Jan Mazoch (ur. 5 września 1985 w Ćeladnej) − czeski skoczek narciarski, brązowy medalista mistrzostw świata juniorów, zawodnik klubu Dukla Frenštát.
Sara Renner (ur. 10 kwietnia 1976 r. w Golden) – kanadyjska biegaczka narciarska, medalistka olimpijska i medalistka mistrzostw świata.
Najlepsze wyniki w Pucharu Świata osiągnęła w sezonie 2005/2006, kiedy to zajęła dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej.
W 2010 r. zakończyła karierę. Jej mężem jest były kanadyjski narciarz alpejski Thomas Grandi, z którym ma córkę imieniem Aria. Mieszka w Canmre, w prowincji Alberta.

Martina Schild (ur. 26 października 1981 w Brienz) – szwajcarska narciarka alpejska, wicemistrzyni olimpijska.
Jest wnuczką Hedy Schunegger, mistrzyni olimpijskiej w biegu zjazdowym z 1948. Startowała dwukrotnie w mistrzostwach świata juniorów (2000, 2001), w szwajcarskim Verbier (2001) sięgając po brąz w supergigancie. W grudniu 2001 debiutowała w zawodach Puchar Świata, zdobywając dwa punkty do klasyfikacji pucharowej za 29. miejsce w biegu zjazdowym w St. Moritz. Do lutego 2006 dwukrotnie zajmowała miejsce w czołowej dziesiątce zawodów Pucharu Świata - była 5. w zjeździe w St. Moritz w styczniu 2006 i 6., również w zjeździe w St.Moritz, trzy lata wcześniej. W grudniu 2007 wygrała swe pierwsze zawody o Puchar Świata.
Niespodziewanie zdobyła srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w Turynie w lutym 2006 w biegu zjazdowym, przegrywając jedynie z Austriaczką Michaele Dorfmeister. W supergigancie, również wygranym przez Dorfmeister, zajęła 6. miejsce.
Łukasz Szczurek (ur. 1 kwietnia 1988 w Sanoku) – polski biathlonista.
Łukasz Szczurek pochodzi z Iwonicza Zdroju i reprezentuje barwy klubu BKS Wojsko Polskie w Kościelisku, w którym również odrabia wojsko. W 2007 roku zdobył złoty medal na Biatlonowych Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych w biegu indywidualnym na dystansie 12,5 km we włoskim Mortello. Interesuje się muzyką a w szczególności polskim hip-hopem. Miał zadebiutować w Pucharze Świata w Pokljuce, lecz IBU nie wyraziło zgody. Znalazł się w kadrze na MŚ w Östersund 2008 gdzie wystąpił na trzeciej zmianie w sztafecie 4x7,5 km i razem z (Adamem Kwakiem, Krzysztofem Pływaczykiem i Tomaszem Sikorą) zajął 17 miejsce w stawce 24 startujących reprezentacji.
W sezonie 2007/2008 zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy juniorów w Biathlonie, zajmując również drugie miejsce w klasyfikacji końcowej sprintu.
Absolwent Gimnazjum Sportowego w Iwoniczu oraz Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Swoją karierę rozpoczął w Iwonickim Klubie Narciarskim „Górnik Iwonicz-Zdrój”. Jego pierwszymi trenerami byli Jan Murdzek oraz Edward Jakieła (ojciec reprezentantki polski juniorek Katarzyny Jakieły).
Zadebiutował w Pucharze Świata 2008/2009 w inauguracyjnych zawodach w Ostersund zajmując 94 miejsce w biegu indywidualnym.
Jest żołnierzem Wojska Polskiego w stopniu starszego szeregowego.
Marek Kamiński (ur. 24 marca 1964 w Gdańsku) – polski polarnik, podróżnik, przedsiębiorca. Razem z Janem Mela zdobył oba bieguny Ziemi w ciągu jednego roku bez pomocy z zewnątrz: 23 maja 1995 roku wraz z Wojciechem Moskalem dotarł na biegun płnocny, a 27 grudnia 1995 roku zdobył samotnie biegun południowy.
Ostatni autograf jet pozyskany samodzielnie przez Kubę (9 lat). Sam napisał do p. Marka i ten odesłał mu podpisane zdjęcie.
(wiadomości pochodzą z Wikipedii).

3 komentarze:

  1. Serdecznie gratuluję... przyznam się, że niektórych osób nie kojarzę, więc się trochę przy okazji dokształciłam kto jest kim ;)

    OdpowiedzUsuń