niedziela, 19 stycznia 2014

Beata Kozidrak

Dziś przedstawiam wam autograf Beaty Kozidrak, który przyszedł w czwartek (16.01.2014) - uważamy go jako pierwszy autograf w tym roku.

Bajm – polski zespół poprocowy, powstały w 1978 w Lublinie. Jego skład kilkukrotnie się zmieniał, jedyną osobą będącą w zespole od jego początków jest wokalistka oraz współzałożycielka grupy, Beata Kozidrak.
Zespół stał się sławny po występie na Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu w 1978 roku, gdzie dzięki utworowi "Piechotą do lata" zajął drugie miejsce w koncercie Debiuty.
Nazwa pochodzi od pierwszych liter imion jego założycieli: Beaty Kozidrak, Andrzeja Pietrasa, Jarosława Kozidraka i Marka Winiaeskiego. Ostateczny skład od 1993 roku tworzą: Beata Kozidrak, Adam Drath, Piotr Bielecki, Artur Daniewski, Krzysztof Nieścior, a od 2000 roku także Maria Dobrzańska.
Beata Elżbieta Kozidrak (ur. 4 maj 1960 w Lublinie) – polska piosenkarka, wokalista zespołu Bajm, operująca ponad czterooktawową skalą głosu - podczas śpiewu potrafi osiągnąć rejestr gwiazdkowy, autorka tekstów, kompozytorka. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.
       Jak byście chcieli zauważyć, pani Beata zaczęła swą przygodę z piosenką w wieku 18 lat - nie będę przytaczał że jest mamą dwóch córek i innych szczegółów z życia prywatnego, gdyż pani Beata jest tak znaną osobą, że każdy zna jej szczegóły z życia osobistego.

1 komentarz: