środa, 23 lipca 2014

Elton John & James Blunt

Siemka, dzisiaj kolejne świeżutkie autografy - Eltona Johna i Jamesa Blunta. Autografy dotarły pocztą na prośbę e - mailową, jednak nie są to raczej oryginały a reprinty, jednak liczy się sam fakt że komuś w Anglii chciało się zapakować zdjęcia w kopertę i wysłać pocztą do Polski. Wielki szacun dla tego kogoś.

ELTON  JOHN


Elton Hercules John (ur. 25 marca 1947 jako Reginald Kenneth Dwight w Londynie w dzielnicy Pinner) – brytyjski piosenkarz, kompozytor, pianista i okazjonalnie aktor. Współpracuje z tekściarzem Bernie Taupinem od 1967 r. Do tej pory są autorami 30 albumów.
Elton John w swojej ponad 40 letniej karierze sprzedał ponad 350 milionów nagrań, co czyni go jednym z najbardziej uhonorowanych artystów wszech czasów. Zwycięzca 6 statuetek Grammy, 4  Brit Awards, Oscara, Złotego Globu i Nagrodę Tony. W 2004 roku magazyn muzyczny Rolling Stone  zaklasyfikował brytyjskiego artystę na 49 miejscu na liście 100 najlepszych artystów wszech czasów. W 1992 został wprowadzony (wraz z Berniem Taupinem) do Songwriters Hall of Fame, a w 1994 do Rock and Roll Hall of Fame. W 2008 John został uznany trzecim najbardziej utytułowanym artystą wszech czasów według The Billboard. W 2013 otrzymał (wraz z Berniem Taupinem) Johnny Mercer Award od Songwriters Hall of Fame.
Działacz w sprawie walki przeciwko AIDS od końca lat 80. W 1992 założył Elton John AIDS Foundation - fundację pomagającą dzieciom chorym na AIDS.

JAMES BLUNTJames Blunt, właściwie James Hillier Blount (ur. 22 lutego 1974 roku w Tidworth w hrabstwie Wiltshire) – brytyjski piosenkarz. Były oficer armii brytyjskiej. Stacjonował w Kosowie w 1999 roku w oddziałach Life Guards. Wojenne doświadczenia często przewijają się w jego utworach. Piosenkarz wspomaga charytatywnie wiele organizacji związanych z ochroną środowiska.
Blunt zadebiutował albumem "Back to Bedlam". Krążek rozszedł się w Europie w 5 milionach kopii.
Muzyka Blunta jest mieszanką rocka, soft rocka , folk rocka  z elementami soulu, przypominającą początkową muzykę Eltona Johna.  James Blunt stał się jednym z nielicznych brytyjskich artystów, których piosenki znajdują się na szczycie Bilboard Hot 100.  Pierwszy koncert w Polsce zagrał 19 lutego 19 lutego 2009 roku w Sali Kongresowej w Warszawie. 18 czerwca 2011 roku wystąpił na Life Festiwal Oświęcim.

2 komentarze: