sobota, 4 października 2014

Neymar

Siemka. Dzisiaj przedstawiam wam autograf znanego wam dobrze piłkarza. Jest to brazylijski piłkarz grający w FC Barcelonie. Gra na pozycji napastnika. Urodzony 5 lutego 1992r. w Mogi das Cruzes. Swoimi umiejętnościami przyciągnął uwagę takich europejskich klubów, jak Manchester United , Real Madryt ,FC Barcelona oraz Chelsea . Niektóre serwisy nazywają go "Nowym Robinho. Neymar w wieku 17 lat zadebiutował w meczu przeciwko Oeste 7 marca 2009 roku – Santos wygrał 2:1, kolejny mecz zagrał przeciwko Mogi Mirim tydzień później, podczas którego zdobył swoją pierwszą bramkę w pierwszej drużynie.26 maja 2013 Neymar ogłosił, że od nowego sezonu będzie zawodnikiem FC Barcelony. Brazylijczyk podpisał kontrakt na 5 lat. Na konto jego byłego klubu – Santosu ma wpłynąć 55% kwoty transferowej. Resztę otrzymała firma DIS (40%) i TEISA (5%), które były współwłaścicielami karty zawodniczej piłkarza. Podczas konferencji prasowej (24 stycznia 2014) ujawniono, że całkowita kwota transferu wyniosła 86,2 milionów euro. Zadebiutował na PGE Arenie w Gdańsku w towarzyskim meczu z Lechią Gdańsk zmieniając w 79. minucie Alexsisa Sancheza. Swoją pierwszą bramkę strzelił 21 sierpnia 2013 w zremisowanym meczu o Superpuchar Hiszpanii, w którym grali na wyjeździe z Atletico Madryt. Barcelona przegrywała po golu Davida Villi, lecz w 58. minucie spotkania Neymar doprowadził do wyrównania. Ta bramka dała Barcelonie zwycięstwo w dwumeczu (na Camp Nou padł remis 0:0). Niestety wysłałem na adres prywatny.